Jem drugie śniadanie

Powrót

Drugie śniadania na lato

Lato, upały – to nie jest sytuacja, w której myślimy o drugim śniadaniu, a niesłusznie! Warto jednak nieco zmienić menu, aby dostarczyć sobie płynów, których teraz nigdy za dużo, oraz witaminy i mikroelementy!

Konkurs "Nakręć się na drugie śniadanie" - znamy zwycięzcę!!!

To już koniec oczekiwania! Wreszcie możemy podzielić się wynikiem naszego konkursu. Szczęśliwcami zostali uczniowie Szkoły Podstawowej w Dużej Cerkwicy.

Jem Drugie Śniadanie na Maratonie Mazury

W ostatni weekend w Gałkowie już po raz VI odbył się Maraton Mazury oraz Bieg Szlakiem Krutyni.

Po co jeść (drugie) śniadanie? – radzi Katarzyna Błażejewska-Stuhr, dietetyczka I ekspert wspierający naszą kampanię

Nasze ciało potrzebuje pokarmu, aby funkcjonować. O tym, że "na głodnego" ciężko jest się skupić, myśleć i pracować nie muszę chyba przekonywać nikogo. W przypadku dzieci, które mają mniejsze rezerwy w organizmie, a ze względu na to, że rosną i mają nieustające wysokie zapotrzebowanie - konieczność regularnego jedzenia pełnowartościowych posiłków jest tym większa.

Wielki Finał lekcji JEM DRUGIE ŚNIADANIE z Aioli

W minioną sobotę, 27 maja 2017 w AïOLI Cantine Bar Café Deli Świętokrzyska odbył się Wielki Finał lekcji JEM DRUGIE ŚNIADANIE z Aioli, w którym udział wzięły dzieci z ognisk wychowawczych.

JEM DRUGIE ŚNIADANIE to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, która jednocześnie wspiera program dożywiania dzieci Pajacyk.

Celem kampanii JEM DRUGIE ŚNIADANIE jest wyrobienie w Polakach, zwłaszcza tych najmłodszych, dobrego nawyku jedzenia drugiego śniadania. Dzięki jego spożywaniu zapobiegamy występowaniu chorób metabolicznych, chorób układu krwionośnego oraz zaburzeniom gospodarki hormonalnej w ich życiu dorosłym.

Naszą misją jest propagowanie idei noszenia ze sobą pudełka ze zdrowym drugim śniadaniem. Namawiając do regularnych, zbilansowanych posiłków, nie zapominamy o tych, którzy pozwolić sobie na nie nie mogą. Poprzez kampanię wspieramy program dożywiania dzieci Pajacyk, który stał się partnerem naszej akcji.

Kampania JEM DRUGIE ŚNIADANIE ruszyła na początku 2015 roku. Jej punktem kulminacyjnym był Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania, który obchodziliśmy 14 września. Tego dnia sześć znanych gwiazd wspierających naszą ideę – Andrzej Krzywy, Dorota Chotecka, Anna Wyszkoni, Dominika Gwit, Marek Kaliszuk i Jacek Kawalec rozdało około pięćset własnoręcznie zrobionych kanapek na ulicach Warszawy.

Kampania okazała się wielkim sukcesem. Mówiły o niej zarówno media ogólnopolskie jak i lokalne. Do obchodów Ogólnopolskiego Dnia Drugiego Śniadania licznie przyłączały się szkoły z miast całej Polski. W odpowiedzi na sygnały, które otrzymaliśmy od nauczycieli a także rodziców, postanowiliśmy kontynuować naszą misję.

W roku 2016 nasze działania kierujemy głównie do rodziców i nauczycieli, ponieważ to dom i szkoła są miejscem, w którym wpajane powinny być korzyści wynikające z jedzenia zdrowego drugiego śniadania. Dzięki kampanii JEM DRUGIE ŚNIADANIE dzieci w całej Polsce będą mogły uczestniczyć w specjalnym programie przygotowanym przez naszych ekspertów!

W tym roku wspierają nas znani rodzice – Katarzyna Glinka, Andrzej Krzywy, Dorota Chotecka oraz Anna Wyszkoni, którzy zgodnie przyznają, że drugie śniadania są dla nich ważnym posiłkiem. Zabierają je do teatru, na próby czy koncerty i bardzo pilnują, by ich dzieci również je spożywały.

12.09.2016 roku po raz kolejny obchodzić będziemy Ogólnopolski Dzień Drugiego Śniadania. Mamy nadzieję, że spędzimy ten dzień razem!